Wiele osób wciąż kojarzy medycynę estetyczną z powiększaniem ust i ingerencją chirurgiczną w ciało. Tymczasem zabiegi wykonywane w jej ramach to szeroki zakres leczenia, pomagający pacjentom w leczeniu kompleksów i dolegliwości, które posiadają od dziecka. Doskonale wiedzą o tym lekarze medycyny estetycznej, którzy podczas zdobywania swoich kwalifikacji przechodzą przez szereg szkoleń, mających przygotować ich na leczenie zróżnicowanych dolegliwości pacjentów. Jednym z najbardziej uniwersalnych zabiegów przeprowadzanych w klinikach jest mezoterapia igłowa. Na czym ona polega?

Jeden zabieg, dziesiątki możliwości

Sama mezoterapia to nic innego, jak wykonywanie niewielkich nakłuć na skórze pacjenta i wstrzykiwanie pod skórę specjalnie opracowanego koktajlu odżywczego. Zabieg ten jest bardzo uniwersalny, ponieważ za jego pomocą można leczyć nadmierne wypadanie włosów, nadpotliwość, a przede wszystkim walczyć z uciążliwymi zmarszczkami. Mezoterapia skóry głowy to czynność, której coraz częściej poddają się także mężczyźni. Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym starają się walczyć w gabinetach medycyny estetycznej.

Specjalistyczna wiedza przede wszystkim

Zarówno mezoterapia igłowa głowy, jak i mezoterapia igłowa twarzy powinny być wykonywane przez profesjonalnego kosmetologa. Wstrzykiwanie substancji pod skórę wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy na temat funkcjonowania organizmu człowieka, a także bezpieczeństwa i higieny pracy podczas zabiegów na ciele. Jest to niezbędne dla zapewnienia pacjenta o braku skutków ubocznych przeprowadzanego leczenia.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...