Wydawać by się mogło, że obszar, w jakim działa medycyna estetyczna jest znany niemal każdemu. Tymczasem działanie klinik często kojarzone jest z operacjami plastycznymi, które mają na celu jedynie poprawę wyglądu zamożnych pacjentów. Okazuje się jednak, że zabiegi estetyczne to coś więcej, niż botoks i implanty piersi. Lekarze medycyny estetycznej zajmują się diagnozowaniem i leczeniem wstydliwych dolegliwości, które zgłaszają pacjenci. Co właściwie może być leczone w gabinetach medycyny estetycznej?

Leczenie wstydliwych dolegliwości

Klinika medycyny estetycznej to miejsce, w którym wykonywane są skomplikowane zabiegi. Do działań, jakich podejmują się kosmetolodzy należą między innymi usuwanie blizn, leczenie nadpotliwości, czy walka z łysieniem. Wszystko to możliwe jest do osiągnięcia na bazie wieloletniego doświadczenia i wiedzy, zdobywanej na uczelniach. Lekarze medycyny estetycznej posiadają specjalistyczne urządzenia i są wykwalifikowani w przeprowadzaniu skomplikowanych zabiegów, które nie tylko poprawiają wygląd pacjentów, lecz przede wszystkim skutecznie leczą zgłaszane dolegliwości.

Poprawa wyglądu i samopoczucia

Naturalnie, obok leczenia medycyna estetyczna zajmuje się także poprawą wyglądu z pobudek estetycznych. Zabiegi kwasem hialuronowym, czy mezoterapia igłowa to elementy, które zapewniają pacjentom odmłodzoną skórę i lepsze samopoczucie. Medycyna estetyczna wykorzystuje właściwości takich substancji, jak botox, czy kwas hialuronowy, które zbawiennie działają na kondycję cery i wypełniają zmarszczki.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...